top of page
  • Yael Dayan

איייפפפפפ חם!!! טיפים לטיפוח בקיץ

עודכן: 2 בפבר׳ 2020

בתמונה: צילום איציק קנטי | איפור יעל דיין


בחום המטורף של הארץ שלנו, בשילוב עם השמש המאוד לא רחמנית שלנו, חשוב מאוד לסגל . לעצמנו הרגלי טיפוח קצת שונים בקיץ. גם מבחינת טיפוח וגם מבחינת איפור.

בפוסט זה נתמקד בטיפוח.

מבחינת טיפוח עור הפנים, בקיץ, בגלל חשיפה המרובה יותר לשמש, נבחר בקרמים פחות פעילים (בקוסמטיקה כאשר מדברים על קרמים פעילים, בעצם מתכוונים לחומרים פעילים שבתוך הקרמים, ויש כאלו הרבה: חומרים מקלפים ומחדשים כמו רטינול, חומצות אלפא ובטא, חומצה אזלאית באחוז המתאים ועוד) - כל אלה הם חומרים פעילים מאוד, שיעשו לנו עבודה יפה מאוד בחידוש עור הפנים, בקילוף וחידוש עור "ישן" ובשיפור מראה כתמים וקמטוטים, אולם אנו לא יכולות להיחשף לשמש בזמן הטיפול בהם, ולכן ההעדפה היא תמיד לטפל עם החומרים הפעילים בחורף, ובקיץ נעדיף רק לתחזק - להגן ולשמור על העור, כלומר- קרם הגנה, חומצה היאלרונית ללחות, מדכאי מלנין למי שיש נטייה לפיגמנטציה, וכמובן ניקוי ולחות. את החומרים הפעילים שעושים לנו שינוי אמיתי בעור - נשאיר לחורף, או שנוריד מינון - כמובן בהנחיית הקוסמטיקאית ובהתאם לאורח חיינו בקיץ - נוכל אולי להוריד לפעמיים או שלוש בשבוע קרם שבחורף היינו משתמשות כל לילה וכד'. כמובן הכל ע"פ יעוץ מקוסמטיקאית המוסמכת שלנו, שיודעת ומבינה אילו חומרים פעילים יש בכל קרם ולוקחת בחשבון גם את נסיבות חיינו. למשל, מי שנמצאת כל יום בים או שעובדת בחוץ רוב היום, לא תקבל אותה המלצה כמו זו שנמצאת במשרד או בבית כל היום והשמש היחידה שהיא רואה היא בדרך מהבית לאוטו ומהאוטו למשרד.

גם מבחינת לחויות, בקיץ פחות כייף לנו להרגיש קרמים או דברים כבדים על הפנים, ולכן נלך על על קרמים שהפורמולה שלהם היא יותר לכיוון בסיס מים, או חומצה היאלרונית שהיא ג'לית וקלילה במרקם, פפטידים שגם הם יכולים להיות פעילים מאוד אבל במרקמים קלילים ובכלל נשתדל ללכת על המינימום - גם במרקם וגם במספר המוצרים. על מה לא נוותר בכל מקרה בקיץ? על שתיית מים !! והרבה!! ועל קרם הגנה כמובן!! לשני הדברים האלה אין תירוץ.

וגם מי שלא עושה כלום חוץ מזה, קרם הגנה ומים חובה!!

טיפוח קליל ואיפור עדין לקיץ

כיוון שהעור שלנו הוא חלק מהגוף (הוא אפילו נחשב לאיבר הכי גדול בגוף שלנו, וגם המעיים שלנו), יש חשיבות רבה גם לפנימי, למה שאנו מכניסות לגוף שלנו, ולא רק לחיצוני - מה שנמרח על העור. כלומר, לתזונה שלנו יש השפעה גדולה מאוד על איך שהגוף שלנו מתפקד ונראה, והעור אינו יוצא דופן בנושא זה.

לכן, מבחינת התזונה שלנו בקיץ - אולי שמתן לב שבקיץ בא לנו יותר לאכול פיקות וירקות חיים, ופחות מבושל או מטוגן שהם כבדים לנו יותר, וזו הזדמנות נהדרת להרגיל את עצמנו לאכול פירות שמטבעם הם הכי קלים לנו על מערכת העיכול והכי רוויים במים, וירקות חיים שגם הם מלאים בסיבים, מתעכלים מהר ובריאים לנו מאוד. אני אישית מוצאת את עצמי שבקיץ אני יכולה לחיות על אבטיח, ענבים ומנגו, ופחות בא לי על בישולים ותבשילים. אז תנצלו את התקופה החמה הזאת להכניס לתזונה שלכם כמה שיותר פירות וירקות חיים, תתנסו בשייקים צבעוניים (על בסיס מים, מיץ או חלב צמחי כלשהו - סויה, שקדים, שיבולת שועל, העיקר לא חלב) וסלטים קרים ומעניינים, במקום טיגונים או תבשילים כבדים.

אז שיהיה לנו קיץ קליל וכייפי ומלא בפירות מתוקים 🍎🍍🍉🍌 🍇🍉!!!

 

.

#טיפים #טיפוחעורהפנים #קיץ #טיפוח #איפור

30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page